ROZHOVOR: AEROBIC N.K. KYJOV

Ahoj, díky za zájem o naši hudbu, představ se nám prosím!

Jmenuji se Nela Kostihová a již desátým rokem trénuji děti z Kyjova a okolí v Aerobic N.K. Kyjov. Z počátku jsme dělali komerční aerobik. Před pěti lety, jsme se začali pomalu věnovat aerobic team show! Všechny zkušenosti mám od své trenérky Lenky Mrázové, která mě spoustě věcem naučila a moc jí za to děkuji. Díky ní tento sport miluji. Nejvíce jsem nadšená, když vidím, jak se moje holky zdokonalují a dělají pokroky (ať už malé nebo velké) a ještě víc, když vidím ty rozzářené oči na stupních vítězů. Mimo tréninky pořádáme víkendová soustředění, ale i letní pobyty u moře. www.aerobicnkkyjov.cz

Koho napadlo založit klub?

Já jsem aerobik začala dělat v páté třídě na základní škole. Mojí trenérkou byla Lenka Mrázová, díky které jsem později začala vést i své svěřenkyně. Ve 14 letech jsem měla první malou skupinku holek. Napadlo mě založit si vlastní klub, což se mi povedlo a teď s pomocí mé kamarádky Verči Kujalové, mojí mamky, mojí trenérky a spoustu skvělých rodičů máme přes 80 šikovných holek aerobickyjov-nela-kostihova-01(žádného kluka nemáme) a také už třetím rokem soutěžní tým složený z nadšených rodičů.

Jaký slavíte největší úspěch?

Slavíme každý malý či velký úspěch. Ať už z menších či větších závodů. Nejúspěšnějším týmem je kategorie 4-7, která poslední 3 roky sbírá pouze zlatá či stříbrná umístění! Ostatní skupiny jsou na tom obdobně.

Podle čeho vybíráte hudbu?

Tím, že děláme ATS, tak je hlavním pilířem sestavy nápad tématu sestavy, což je asi nejnáročnější. Poté se vrháme na výběr hudby, který by měl korespondovat s tématem. Díky www.aerobichudba.cz to letos bylo mnohem snazší 😉

Jak důležitý je výběr hudby?

Výběr hudby je velká část úspěchu. Už při tvorbě choreografie. Pokud je nudná a nezáživná hudba, velmi špatně se do ní vymýšlí skvělá a dechberoucí choreografie. Hudba musí diváka (a hlavně porotu) nadchnout a zvednou ze židle.

Co plánujete do budoucna?

Teď se připravujeme na podzimní soustředění a tvoříme nové choreografie, abychom mohli vyrazit po novém roce na soutěže. Letos bychom chtěli navštívit více závodů pod svazem.

Díky a ať se daří, ahoj!

aerobickyjov-nela-kostihova-02

2016