ROZHOVOR: Tereza Šoltysová, A-STYL Centrum, Liberec

Spolu s Terkou, z pohybového a tanečního centra A-STYL z Liberce, tvoříme mixy, které jsou vždy z nejenergičtějších aktuálních písniček. Má to pozitivní vliv na všechny – závodnice reagují na nejnovější trendy v hudbě pohybem a na soutěžích takový mix udělá to, že celá sestava působího čerstvě, nově a porotu nenechá spát. Lepší než písnička, kterou porota slyšela už milionkrát. Mixy samozřejmě nemusí být vždy z nových písniček – je potřeba hledat zajímavou hudbu a třeba pomocí Spotify se proklikávat k zajímavým hudbám. Na konci rozhovoru je ukázka jednoho takového mixu!

Terko napiš nám něco o sobě:

Ahoj, mé jméno je Tereza Šoltysová. Aerobik dělám již od 7 let, trenérské kariéře se věnuji přibližně od svých 15 let. Baví mě práce s dětmi, a zároveň se sportem, který mám ráda. Závodíme pod Mistry s Mistry již několik let, a moc nás to naplňuje. Současně studuji pedagogickou fakultu na VŠ. K trénování mě přivedla má mamka, která je trenérka sportovní gymnastiky i aerobiku. 

Podle vašeho webu vypadá že to v Liberci opravdu žije, řekni nám o A-STYL Centru trochu víc 🙂

Sídlo našeho klubu je v Liberci, věnuje se několika druhům tance a tanečnímu sportu jako je například cheerleading, street dance, jazz dance, … a samozřejmě sportovnímu aerobiku. U nás si prostě každý může najít pohyb dle svého gusta. 🙂 

webové stránky: http://www.astyl.cz

facebooková stránka: https://www.facebook.com/astyl.cz/

instragram: @astylliberec

Jak dlouho klub funguje?

Jako první byla taneční škola A-STYL LIBEREC věnující se práci s dětmi a mládeži od r. 1998, její zakladatelkou je Mgr. Lucie Jakubcová. Centrum navázalo na úspěšnost taneční školy a vzniklo v roce 2009. Před otevřením centra se zaměřovala na dvě hlavní činnosti – výuka moderního tance (hip hop) a příprava roztleskávaček (cheereaders). V obou činnostech patří mezi českou špičku. Momentálně je rozšířeno o mnoho dalších sportů a tanců. 

Dá se trénováním živit, jen přivydělávat, nebo ani jedno a je to pro tebe spíše koníček?

Myslím  si, že oboje, pro mě je to momentálně koníček a přivýdělek ke studiu na vysoké škole. 

Kolik členů má aktuálně váš klub?

Členů v klubu je přibližně 600, z toho 104 aerobiček. 

Na jaké soutěže se chystáte?

Jezdíme na soutěže Mistry s Mistry, a některé závody pod I. VT ve FIGu. Největší úspěch byl pro nás v roce 2017, kdy jsme zvítězili jako nejlepší klub v soutěžích Mistry s Mistry, v roce 2018 jsme vyhráli jako klub celé finále. Jinak jsme držiteli několika titulů České republiky. 🙂

Podle čeho vybíráte hudbu pro své členy?

Hudbu se snažíme vybírat dle schopností, kompetencí a stylu cvičení závodnic. Někdy se zapojíme i závodnice samotné, aby nás inspirovaly svou představou o jejich soutěžní hudbě. 

Jak důležitý je podle vás výběr hudby, má to vliv i na rozhodčí?

Jelikož jsem zároveň i rozhodčí v Mistry s Mistry, tak vím, že to vliv na rozhodčí má, a to převážně v uměleckém hodnocení. 

Co plánujete do budoucna?

Budeme zkoušet nové soutěže v I. VT, a čeká nás sezóna v Mistry s Mistry. 

Děkujeme za rozhovor.


Ukázka mixu pro Terku:

Celým mixem provází píseň Bruno Mars – Runaway Baby, tempo je 160 bpm. Originál skladby je dokonce ještě rychlejší (164 bpm), ale i tak, je to velice dobře zvolená hudba pro mix pro aerobic. Nemá Bruno náhodou novou písničku? Zjisti to, třeba Tě zaujme do nového mixu!

Mix obsahuje pípance, které jsou po zaplacení mixu odstraněny.