ROZHOVOR: Sabina Morávková – Aerobik Kunovice

Ahoj Sabčo, jak dlouho se zabýváš aerobikem a co je vlastně na něm to nejlepší?

Ahoj, aerobik cvičím již 14 let a momentálně trénuji třetím rokem komerční aerobik v klubu Aerobik Kunovice. Aerobik trénuji od svých 15 let a dostala jsem se k němu díky své mamince a sestře. Na trénování mě naplňuje ta spousta emocí mezi děvčaty jak na trénincích, tak pak na závodech. Myslím, že aerobik učí holky tu správnou pokoru vůči ostatním a taky odhodlání se čím dál víc zlepšovat a pracovat na sobě.

Každá činnost dělaná naplno pozvedá ducha, u aerobiku ale i to tělo 🙂 Kde provozujete klub?

Jak už název vypovídá, trénujeme v Kunovicích, ale jezdí k nám děvčata z více než patnácti okolních měst a obcí. Novinky a všechny naše úspěchy najdete na našich facebookových stránkách Aerobik Kunovice. Zabýváme se komerčním aerobikem a připravujeme děti na závody jednotlivců a skupin.

Jak dlouho už fungujete?

Původně jsme začínaly jako školní kroužek aerobiku. Samotný klub Aerobik Kunovice byl založen teprve v minulém roce ato Alžbětou Simanovou, Sabinou Morávkovou a Vendulou Vařechovou. Myšlenka, založit klub, byla téměř všech. Trenérky Alžběta a Sabina se aerobiku věnují již od mala a svou lásku k aerobiku se rozhodly předávat dál.

Náš klub má momentálně 70 členů rozdělených do čtyř skupin podle věku. Navštěvují nás pouze děvčata, ale v minulosti jsme trénovaly i několik chlapců.

Jezdíte taky na soutěže?

Každým rokem jezdíme soutěže jednotlivců a skupin po celé České Republice. Především se pravidelně účastníme jednotlivých kol a finále soutěže Aerobic tour. V minulém roce jsme jenom se sestavou Tož Vitajte přivezli do Kunovic šest prvních míst ze všech kol Aerobic Tour a dvě druhá místa z Prahy a Pardubic. Na jaro tohoto roku nám udělaly všechny skupiny radost, když na finále Aerobic Tour v Olomouci získaly dvě první a dvě druhá místa. Naše nejstarší děvčata se objevila v klipu skupiny Husak Quartet, což byl pro nás také ohromný úspěch. Z jednotlivců nám pravidelně do Kunovic vozí spoustu radosti Laurinka Malušková, Adélka Janečková, Johanka Suchánková, Julinka Drobiszová a Kristýnka Madajová, která je momentálně ve finále soutěže Miss Aerobic.

Tož dobré 🙂 Podle čeho vybíráte hudbu pro své členy?

Hudbu vybíráme vždy podle daného tématu skladby. Námět by měla děvčata znát a měl by je bavit. Pro mě samotnou jevýběr hudby nejdůležitější věc, bez ní totiž choreografii nejsem schopná vymyslet. Zároveň je potřeba vybrat hudbu tak, aby korespondovala s tématem a taky děvčata po celou dobu bavila.

Dá se trénováním živit nebo je to pro tebe spíše koníček?

Nejspíše ano, ale pro mě je to především skvělý koníček a čas strávený s lidmi, které baví to stejné.

Jak to vidíš dál?

Samozřejmě chceme mít čím dál více úspěchů a zlepšovat se. Mimo jiné chceme u nás v Kunovicích uspořádat vlastní soutěž a v plánu máme taky nové stránky a legíny!

Díky za rozhovor.

Aerobichudba.cz vás bude o legínách neprodleně informovat 🙂